Полицијата ги апси наркоманите, наместо НАРКОДИЛЕРИТЕ

Полициски службеници уапсиле тројца битолчанци откако кај нив се пронајдени 17 таблетки и грутчеста материја, соопшти Министерството за внатрешни работи. – ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На 04.06.2022 во 20:15 часот било пријавено дека во Неготино по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Б.К.(32) и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 266 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 417 | | | веќе видена

Тајван ја обвини кинеската армија дека во саботата почналa симулација на напад на нејзиниот главен остров, додека Пекинг продолжи со одмаздата за посетата на ...
сите 656 | | | веќе видена

Не постојат никакви гаранции дека Македонија ќе има непрекинато снабдување со гас за претстојната грејна сезона, а во случај на целосна забрана на рускиот гас ...
сите 119 | | | веќе видена

Попретседателот Александар Николоски посочи дека власта на СДСМ во Македонија за само 4 и пол години уништи се што генерации наназад создавале потпишувајќи ...
сите 122 | | | веќе видена

Масовно, гордо и достоинствено, беше одбележан големиот национален празник 2ри Август – Денот на Републиката. Ги воспеваме идеалите на илинденците, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата ги апси наркоманите, наместо НАРКОДИЛЕРИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: