РКМ на Капушевски меѓу десетте најголеми снабдувачи на гориво во Македонија

РКМ Дооел, на Ратко Капушевски, минатата година се вратил како сериозен играч на пазарот на големо со горива во земјата, покажува извештајот на Регулаторна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полските компании ја ограничија продажбата на јаглен во земјата откако го блокираа увозот од Русија, изјави вчера заменик министерот за државен имот Пјотр ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Вистината е тоа, дека со Македонија, простете ми за изразот, сите се мајтапат. Кога беше историјата, Грција ги условуваше со името, овие другите ѝ го ...
сите 678 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 305 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 669 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКМ на Капушевски меѓу десетте најголеми снабдувачи на гориво во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: