АД ЕСМ: Тече испораката на јаглен во РЕК Осломеј

Фокус открива дека станува збор за рамковна спогодба по пат на директни преговори, врз основа на која е склучен договор со Марковски Компани за ископ на јаглен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државната компанија за производство на струја АД ЕСМ или поранешно ЕЛЕМ склучи спогодба и договор во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ склучи рамковен договор во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас со „Марковски Компани“ во вредност од 19 милиони вера со вклучен ...
| | веќе видена | слични

Според него сето ова е поради непланско работење на надлежните, како и воопшто на власта.„Ако разговарате со стручни лица од рудниците ќе ви кажат дека пред ...
| | веќе видена | слични

Околу 700 вработени ќе одат дома од Осломеј, околу 1000 од РЕК Битола, ама и 300 лица од административни служби на АД ЕСМ. Оттука во следниот период можеме да ...
| | веќе видена | слични

Утре истекува рокот кој генералниот директор Васко Ковачевски им го дал на подружниците на Елекртрани на С.Македонија , да направат списоци на работници кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД ЕСМ: Тече испораката на јаглен во РЕК Осломеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: