„Книга на годината“ – читателите ги одбраа најдобрите книги за оваа година

2 копии

По 10 дена гласање на www.kniganagodinata.mk , оттаму информираат дека завршило гласањето, со што македонските читатели ги избрале своите омилени книги за 2021 ...
| | веќе видена | слични

Интересот за изнајмување книги во струшката Библиотека е значително зголемен од почетокот на пандемијата, заклучи директорката на центарот за култура „Браќа ...
| | веќе видена | слични

„Коски на срцето“ од Колин Хувер, со освоени 1597 гласа, е избрана за книга на годината според годинашниот избор што го прави порталот Книганагодината.мк. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Книга на годината“ – читателите ги одбраа најдобрите книги за оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: