Зошто Розберг не се вратил во Ф1 ?


Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во дневникот на ТВ Сител истакна дека чекорите што ги превзема ВМРО- ДПМНЕ се во насока да се ...
сите 477 | | | веќе видена

Руската државна телевизија соопшти дека Москва би можела да распореди тактичко нуклеарно оружје на нејзините европски граници доколку Финска и Шведска дозволат ...
сите 565 | | | веќе видена

Во Сремски Карловци вчера започна годишната седница на Соборот на Српската православна црква (СПЦ), со свеченост по повод стогодишнината од обновата на Пеќката ...
сите 479 | | | веќе видена

Тешка повреда сторил “пратеникот кој што врши притисок на државните службеници и на другите вработени во Службата на Собранието во извршувањето на нивните ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 148 | | | веќе видена

По повлекувањето на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот. Во Киев тврдат дека Русија изгубила третина од копнените сили, очекувајќи го крајот ...
сите 224 | | | веќе видена

Почна седницата на Комисијата за избори и именувања, на која треба да се предложат до 120-те пратеници три имиња – кандидати за судии во Уставниот суд. Иако ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Розберг не се вратил во Ф1 ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: