Претседателот Пендаровски се сретна со членовите од интердисциплинарниот комитет за историски, археолошки и образовни прашања со Грција

4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 350 | | | веќе видена

Вчера беа оперирани двајца пациенти кои исто така се во добра општа состојба. Повредените кои биле на интензивна нега денеска се пренесени на одделението на ...
сите 571 | | | веќе видена

„Лиценцата на компанијата е со важност од 2018 година до 2022 година, но тоа возило не е пријавено во нашата база на податоци. Поради тоа нема добиено лиценца, ...
сите 248 | | | веќе видена

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на ...
сите 553 | | | веќе видена

Разрешувањата на првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј предизвикаа низа реакции. Откако државната ЕСМ на местото на досегашниот директор на РЕК Битола, Златко ...
сите 90 | | | веќе видена

Најпрвин, сакам да изразам сочувство до семејствата на жртвите, ја почнува атлетичарката Дрита Ислами својата приказна за искуството со патувањето со ...
сите 387 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за судска медицина Александар Станков во изјава за МИА вели дека на местото на автобуската несреќа во Бугарија се пронајдени 44 тела и ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски се сретна со членовите од интердисциплинарниот комитет за историски, археолошки и образовни прашања со Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: