Осигурителните компании исплатиле 10,2 милиони евра провизии за посредници

4 копии
3 копии
4 копии

Периодот зад нас, кој го одбележа пандемијата со ковид-19, покажа дека во тешки времиња најголем предизвик е да се зачува токму она што е највредно: човечкиот ...
| | веќе видена | слични

Во таа продажба најголемо учество имаат полиси за осигурување имот кои се поврзани со станбените кредити и тие изнесуваат 60 милиони денари (1 мил.евра). ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште во далечната 1985 година, октомври е прогласен за месец на свесноста за ракот на дојката. Во текот на овој месец се организираат различни настани и ...
| | веќе видена | слични

Користејќи ги услугите на посредниците во осигурување (осигурителни брокерски друштва, друштва за застапување и на застапници во осигурување) осигуреници во ...
| | веќе видена | слични

Осигуреници вложиле 81,2 милилиони евра во осигурување за половина година. Од тоа 42 милиони евра се вложени во полиси директно купени од осигурителните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 392 | | | веќе видена

Ваквата страшна несреќа ја отвори пандорината кутија во која лежи целата неспособност на власта предводена од СДСМ и ДУИ, рече на прес-конференција портпаролот ...
сите 209 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 244 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осигурителните компании исплатиле 10,2 милиони евра провизии за посредници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: