Пандемијата ни ги оќоравува децата

Симона Стојковска гледа само со 20% со нејзиното десно око. Видот на левото око целосно го изгубила во 2016 година. Но тоа не беше пречка за време на ковид ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 374 | | | веќе видена

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка „Правда за штедачи" го повикува премиерот конечно да го прекрши молкот, негов и на неговата ...
сите 255 | | | веќе видена

Владата продолжува цврсто и одлучно да работи на создавање на највисоки стандарди за владеење на правото и за работа на независниот правосуден систем, објави ...
сите 402 | | | веќе видена

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31 октомври. Денеска истекува рокот за ...
сите 257 | | | веќе видена

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 483 | | | веќе видена

Тито Петковски, претседателот на НСДП, во емисијата „Утрински брифинг“ претпладнево рече дека премиерот Зоран Заев не требало да нуди повлекување доколку СДСМ ...
сите 354 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Гери Невил важи за највлијателниот фудбалски критичар во Англија, но впечатокот е дека колку и да е лош Солшер, тој постојано го брани. Англија Гери Невил и ...
сите 234 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, стои ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата ни ги оќоравува децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: