Не престануваат отпуштањата: „Мода“ Свети Николе најавува нови откази

Една од најголемите конфекции во државата, „Мода“ Свети Николе најавува нови отпуштања работници. Оваа компанија која годинава има полоши производствени ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Според остварените финансиски резултати, најголемиот агрокомбинат во државата – ЗК „Пелагонија“АД Битола се опоравува. Тој лани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Tриглав Осигурување АД Скопје во вториот квартал од 2021 година оствари нето добивка од 13.382 илјади денари. Гледано кумулативно, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во текот на првата половина од 2021 година Стопанска банка АД Скопје продолжи со успешно работење. Како резултат на тоа, на крајот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Во вториот квартал од 2021 година, македонската економија сè уште се одвива во услови на пандемија. Најавите за силен трет бран на ...
| | веќе видена | слични

Добивката на „Макстил“ за првите шест месеци е 4 милиони евра, при раст на приходите од 34 отсто и раст на оперативните трошоци од 60 отсто. Сите компании ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не престануваат отпуштањата: „Мода“ Свети Николе најавува нови откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: