Тајфунот Ин-Фа со сета сила се залетал во Кина: Смртоносната бура по поплавите донела нов ужас


Бурата удирала додека централна Кина се уште закрепнува од рекордните поплави кои усмртиле најмалку 63 лица, го прекинала напојувањето со струја и принудила на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
сите 539 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски пред членството на партијата во Општина Карпош ја презентираше својата изборна ...
сите 350 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 515 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 746 | | | веќе видена

После Хакан Чалхонглу во саботата, вчера и Хуан Квардадо постигна гол директно од корнер. Квардадо го отвори резултатот на почетокот на мечот кој Јувентус го ...
сите 148 | | | веќе видена

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајфунот Ин-Фа со сета сила се залетал во Кина: Смртоносната бура по поплавите донела нов ужас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: