Нови донации на „Ротаракт Широк Сокак“

ИутеКредит Македонија направи уште една донација на заштитни маски и опрема на Клиниката за детски болести при Клиничкиот Центар „Мајка Тереза“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствениот дом и Општата болница во Кичево денеска добија донација во медицинска опрема обезбедена од компанијата Пуцко Петрол.Со ова според надлежните се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови донации на „Ротаракт Широк Сокак“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: