Цената на нафтата оди само нагоре, барел летово се очекува да достигне 80 долари

Време зa читање: 2 минути На светските берзи цените на нафтата се зголемија минатата недела, третпат по ред, достигнувајќи нови највисоки нивоа во повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Политиката за вакцинација ќе биде над сите други економски политики оваа година, можеби поважна од монетарната и фискална политика, ...
| | веќе видена | слични

Најниски годишни стапки на инфлација се регистрирани во Грција, Малта и Португалија, а највисоки во Унгарија, Полска и ЛуксембургСтапката на инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Минатата 2020 година ќе влезе во светските книги за историјата на економиите, особено за Австрија, како една од најтешките економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата оди само нагоре, барел летово се очекува да достигне 80 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: