Koлку заработуваат добрите фриленсери?


Додека трае пандемијата на коронавирусот, а луѓето треба да избегнуваат социјални контакти, во земјава нема голем избор на работни места за кои обврските ...
| | веќе видена | слични

Акармара сега изгледа како град во американски пост-апокалиптичен филм. Дури 413 дена, градот бил оставен сам на себе, а храна носеле со хеликоптериДенес, ...
| | веќе видена | слични

Македонците кои земаат бугарски пасоши, се заведени дека живеат на фиктивни адреси во соседна Бугарија, во Софија, Ќустендил, Благоевград или некоја друга ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија се бори со пандемијата на коронавирусот, медицински сестри со долги години искуство седат дома без работа. Претседателката на ЗМТАС, Гордана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е снимка од спроведувањето на Драги Рашковски во скопскиот Кривичен суд. Доскорешниот секретар во премиерскиот кабиент и некогашен генерален секретар на ...
сите 308 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 108 | | | веќе видена

После вчерашниот хаотичен ден, денеска во Собранието е помирно. Премиерот Зоран Заев и претседателите на Алијансата за албанците и Алтернатива, Зијадин Села и ...
сите 239 | | | веќе видена

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 413 | | | веќе видена

Откако принцот Ендрју ја извести својата мајка – британската кралица Елизабета Втора, дека на погребот на неговиот татко – принцот Филип, сака да се појави во ...
сите 169 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 216 | | | веќе видена

Драган Ковачки, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека во време кога Радмила Шекеринска била претседател на СДММ ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Koлку заработуваат добрите фриленсери?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: