Додека трае пандемијата колкави се шансите да најдеме ангажман и да работиме од дома?

Додека трае пандемијата на коронавирусот, а луѓето треба да избегнуваат социјални контакти, во земјава нема голем избор на работни места за кои обврските ...
| | веќе видена | слични

Побогатите и поразвиени економии да обезбедат поголема помош за земјите кои немаат ресурси и се посиромашни за да се намали разликата која во иднина може да ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефот на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, ги повика развиените економии да обезбедат поголема помош за земјите со ниски приходи. Таа ...
| | веќе видена | слични

Британската влада размислува да ги зголеми даноците за технолошките компании и трговските компании преку Интернет, како што е Amazon.com, кои просперираа за ...
| | веќе видена | слични

Шефот на ММФ, Кристалина Георгиева, ги повика развиените економии да обезбедат повеќе ресурси за земјите со ниски примања, предупредувајќи дека „големиот јаз“ ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на ковид-19 ги промени вообичаените комуникациски текови и наметна обврска компаниите да се дигитализираат за да продолжи комуникацијата, но и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска имаме повторно еден тренд на намалување на бројот на новодијагностицирани случаи со Ковид-19. Бројот на новодијагностицирани е околу 1000, што ...
сите 598 | | | веќе видена

Европратеникот Андреас Шидер ја оцени аферата со изработка на оригинални паосши со лажен идентитет за регионални криминалци од страна на референти и контролири ...
сите 435 | | | веќе видена

Навраќајќи се на вчерашната пресуда против обвинетите во предметот „Трезор“ меѓу кои е и поранешниот шеф на Управата за безбедност и контразузнавање Сашо ...
сите 246 | | | веќе видена

Откако ќе се изгласа Законот за здравствена заштита со измените и дополнувањата, пациентите во приватните болници кои се лекуваат од Ковид – 19, ако е ...
сите 138 | | | веќе видена

„Изнудената оставка на Рашковски пропратена со арогантен напад на јавноста не е преземање на одговорност. Драги Рашковски има и тоа колку многу причини да ...
сите 163 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска пред пунктовите за вакцинација пред спортскиот центар А1 Арена „Борис Трајковски“ најави дека врќе од ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека трае пандемијата колкави се шансите да најдеме ангажман и да работиме од дома?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: