ФИКТИВНИ АДРЕСИ ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКИ ПАСОШИ: Maкедонци заведени дека живеат во Софија, Ќустендил, Благоевград

Македонците кои земаат бугарски пасоши, се заведени дека живеат на фиктивни адреси во соседна Бугарија, во Софија, Ќустендил, Благоевград или некоја друга ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред бугарскиот конзулат во Битола колони македонски граѓани стрпливо чекаат во ред за поднесување документи за добивање бугарски пасоши, објави денеска Нова ...
| | веќе видена | слични

Пред бугарскиот конзулат во Битола редици македонски граѓани чекаат во ред за поднесување документи за добивање бугарски пасоши. Како што објави Нова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетици илјади Македонци кои живеат во странство може да останат незапишани на пописот бидејќи доцни издавањето на македонските патни документи. Тие веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 728 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница се обрати пратеникот и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој кажа дека во четири години владеење на СДСМ на сите ...
сите 606 | | | веќе видена

Коалицијата на Алијансата за Албанците и Алтернатива денеска најави дека ќе ги повлечат амамдманите поднеснени во Собранието за законите од петтиот пакет на ...
сите 189 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 92 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Вчера имавме онлајн состанок на кој разговаравме со членовите од Антикорупциска комисија за одредени предмети, ситуации, посебно поврзани со Деталните ...
сите 102 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 80 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИКТИВНИ АДРЕСИ ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКИ ПАСОШИ: Maкедонци заведени дека живеат во Софија, Ќустендил, Благоевград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: