ВМРО-ДПМНЕ: Вчерашните 870 заболени и 14 починати се заради Филипче, ПОТРЕБНИ СЕ ОСТАВКИ


ВМРО-ДПМНЕ ги обвини министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести за вчерашните 870 нови заболени од ковид-19 и 14 починати и побара ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црн ден за Македонија. 24 починати од #COVID само за еден ден. Министре Филипче, ова не е само бројка. Ова се човечки судбини, загубени вредни луѓе, семејни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку објава на Фејсбук побара под итно да се ослободат од работа хронично болни во јавниот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Заев и СДСМ не вложи ниту денар во здравството во државата. Заев и Филипче создадоа невиден хаос во здравствениот систем. Власта наместо да реагира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати јавен повик до Заев и Филипче да донесат одлука за хронично болните и лицата со над 60 години да бидат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно ги повика премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид Лидија Петкоска му порача на министерот за здравство Венко Филипче дека е редно време да си замине. Петкоска смета дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија со Филипче и Заев бележи црни рекорди. Последните биланси се 913 новозаразени и 24 мртви. Дури Филипче смислува хумористични видеа за социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во 11 града низ Македонија. Тие се револтирани од ставовите на премиерот Зоран Заев изнесени во неговото интервју за БГНЕС. ...
сите 493 | | | веќе видена

Легендарниот дефанзивец на Наполи и Јувентус, но и италијанската репрезентација Чиро Ферара му беше соиграч на Марадона во Наполи. Во разговорот со Бобо Виери, ...
сите 314 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 119 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Вчерашните 870 заболени и 14 починати се заради Филипче, ПОТРЕБНИ СЕ ОСТАВКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: