СДСМ: Неодговорното ВМРО-ДПМНЕ го кочеше опремувањето на болниците, го кочеше и носењето нови мерки за заштита од коронавирусот


„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ од почеток на пандемијата со коронавирусот глуми дека се грижи за здравјето на граѓаните, се однесува неконструктивно, прави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на коронакризата се на погрешната страната, против јавното здравје, против институциите кои се борат со вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение објави дека утре ќе протестира во две скопски општини и три други градови. „Власта под итно да престане со загрозување ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неодговорноста на Владата предводена од СДСМ го загрозува здравјето на граѓаните. Негрижата за загадениот воздух и дивите депонии убива и во ек на пандемија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Губитникот Христијан Мицкоски продолжува да работи на штета на јавното здравје и граѓаните. Додека сите институции во нашата земја водат беспоштедна борба ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да го поткопаат здравствениот систем.Свесни дека Министерството за здравство добро ја менаџира кризата, наместо да помогнат Мицкоски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

„Кога здравствените работници, институциите, граѓаните пожртвувано се борат против коронавирусот и последиците од пандемијата, Христијан Мицкоски останува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 623• Гази ...
сите 347 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијанса за Албанците во Студио 10 рече дека по иницијатива на Конрад Аденауер организира средба на десничарските ...
сите 179 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Неодговорното ВМРО-ДПМНЕ го кочеше опремувањето на болниците, го кочеше и носењето нови мерки за заштита од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: