Органи на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година

15.04.2009, 14:36ОРГАНИ на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година Случајот што вчера го објави Министерството за внатрешни работи за поднесување кривични пријави против лица вработени во Министерството за одбрана и АРМ поради злоупотреба на службената должност и основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“ кои се однесуваат на фалсификување податоци за евидентирање на пензискиот стаж на старешини на АРМ е откриен во првата половина од 2007 година од страна на органи во Генералштабот  на АРМ. Во денешното соопштение од ГШ на АРМ се тврди дека веднаш по откривањето, за случајот е известена Воената служба за безбедност и разузнување (ВСБиР) во МО. - По увидот од страна на стручните органи од ВСБиР и извршената внатрешна истрага во Г-1 на Генерал штабот на АРМ (секција за персонален менаџмент), со случајот е запознато и МВР. Како резултат на преземените мерки, од страна на ГШ на АРМ во законски утврдениот рок против ...
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 80 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 229 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Органи на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: