Органи на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година

15.04.2009, 14:36ОРГАНИ на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година Случајот што вчера го објави Министерството за внатрешни работи за поднесување кривични пријави против лица вработени во Министерството за одбрана и АРМ поради злоупотреба на службената должност и основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“ кои се однесуваат на фалсификување податоци за евидентирање на пензискиот стаж на старешини на АРМ е откриен во првата половина од 2007 година од страна на органи во Генералштабот  на АРМ. Во денешното соопштение од ГШ на АРМ се тврди дека веднаш по откривањето, за случајот е известена Воената служба за безбедност и разузнување (ВСБиР) во МО. - По увидот од страна на стручните органи од ВСБиР и извршената внатрешна истрага во Г-1 на Генерал штабот на АРМ (секција за персонален менаџмент), со случајот е запознато и МВР. Како резултат на преземените мерки, од страна на ГШ на АРМ во законски утврдениот рок против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Органи на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: