ФАКОМ купи најмодерна автодигалка во регионот

ФАКОМ купи најмодерна автодигалка во регионот За набавка на дигалката, компанијата ФАКОМ платила близу два милиона евра Кран со максимална носивост од 300 тони и максимална висина на кревање од 125,7 метри е најновата инвестиција на компанијата ФАКОМ, за чија набавка фирмата платила близу два милиона евра. Од компанијата велат дека во оваа кризна година решиле да инвестираат само во она што им носи компаративна предност, за да може да ја задржат лидерската позиција и конкурентноста на пазарот. „Новите времиња носат и нови предизвици. Со новата автодигалка ФАКОМ-Скопје го задржува приматот во регионот, можностите за монтажа и демонтажа на тешки товари, брзината и ефикасноста во работењето, пред се', безбедноста и сигурноста при работењето“, изјави Златко Симоновски, претседател на Одборот на директори на ФАКОМ. За време на презентацијата на најсовремена автодигалка во Македонија и регионот, Симоновски нагласи дека и во услови на глобална економска криза ФАКОМ инвестира, вработува, истражува, воведува нови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот Парламент денеска ќе гласа за резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се даде ...
сите 620 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 332 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 344 | | | веќе видена

Милионски суми потрошени за луксузна облека од Луј Витон, Версаче, Гучи, Шанел и Прада но и уметнички слики од Лазар Личеноски, Вангел Ковошач и Мерсад Бербер. ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКОМ купи најмодерна автодигалка во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: