Фатен убиецот на Мојсовски кој беше убиен пред 4 години

Грозоморното убиство што се случи пред 4 години во оваа куќа во скопското село Раштак конечно расчистено. Приведен е 33- годишниот Дејанче Николовски Бурде кој заедно со уште неколку маскирани лица, новогодишната ноќ на семејството Мојсовски им ја направил кошмар. Освен Николовски ниту еден од нив не е пронајден и обвинет за убиството на 63- годишниот Миле Мојсовски. Според МВР, пред 4 години, Николовски заедно со уште неколку лица дошол во куќата на Мојсовски и прво го застрелал кучето кое било во дворот. Потоа се упатил кон влезната врата и пукал во Мојсовски во моментот кога тој сакал да ја отвори, по што починал веднаш. Освен Мојсовски внатре била и неговата сопруга со нивниот дванаесетгодишен син и 24 годишна девојка од Кратово. Николовски најверојатно со уште двајца продолжил да се изживува со останатите во куќата. На сопругата и барал пари со кујнски нож ја сечел по нозете, а девојката од Кратово ја врзал за стол, додека на дванаесетгодишното дете му ја ставил врз лицето новогодишната капа што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во неделата доцна попладнето се распушти еден од пратеничките состави кои ќе остане запишан во историјата како состав кој ја внесе земјата во НАТО и го отвори ...
сите 848 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 372 | | | веќе видена

Последните докази обвинителката Вилма Русковска реши да не и ги открие на јавноста. Побара снимките кои тајно ги снимал осудениот Зоран Милевски Кичеец да се ...
сите 137 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 303 | | | веќе видена

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.Откако ...
сите 108 | | | веќе видена

Најпогодени од вирусот се старите лица, но и хронично болните, особено оние со дијабетес, кардиоваскуларни и респираторни болести. Од кинескиот Центар за ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатен убиецот на Мојсовски кој беше убиен пред 4 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: