Мозаик - Масимо Савиќ и Аки Рахимовски во „Стар град“

Во градината на Домот на културата во Нови Пазар од 27 јули почнува тридневниот музички поп-фестивал „Стар град“, кој оваа година се одржува по петтипат. Во него ќе има учесници од целиот регион. Познатиот хрватски пејач Масимо Савиќ како гостин ќе настапи првата вечер. Од 67 пристигнати композиции, уметничкиот сектор на фестивалот избра 18 кои ќе се натпреваруваат во втората вечер. Главната награда е 2.000 евра. По натпреварувачкиот дел и прогласувањето на победниците, концерт ќе одржи Аки Рахимовски. Третиот ден е резервиран за рок-маратон, на кој ќе свири и еден од најдобрите српски рок-бендови „Најт шифт“, како и „Галета“ (порано „Кербер“) и „Најде“ (порано „Смак“).
| | веќе видена | слични

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мозаик - Масимо Савиќ и Аки Рахимовски во „Стар град“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: