Тампонирана улица „К1“ во населбата Табак сити

По барање на граѓаните од населбата позната како „Табак Сити“, која се протега покрај булеварот „Трета македонска бригада“ во близина на железничката пруга и ги разграничува општините Аеродром и Кисела Вода, деновиве Општина Аеродром го тампонираше првиот крак од улицата „1“ од булеварот „Трета македонска бригада“. Во текот на оваа седмица, Општина Аеродром почна и со градежни активности за враќање во првобитна состојба на улицата „Ѓорѓи Капчев“ во Горно Лисиче. Асфалтирањето на улицата го изведува фирмата „Гранит“, а средствата се издвоени од Буџетот на Општина Аеродром. Улицата претходно беше раскопана поради изведба на градежни работи за поставување фекална и атмосферска канализација во должина од 350 метри. Горе
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 184 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 51 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тампонирана улица „К1“ во населбата Табак сити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: