Златниот орел да се премести од брегот на Тиквешко Езеро во Кавадарци

3 копии

 Здружението за зачувување на природата  “Аквила” од Кавадарци бара од кавадаречката локална самоуправа, бронзената фигура на златниот орел кој е симбол на ...
| | веќе видена | слични

Здружението за зачувување на природата “Аквила” од Кавадарци бара од кавадаречката локална самоуправа, бронзената фигура на златниот орел кој е симбол на ...
| | веќе видена | слични

Здружението за зачувување на природата “Аквила” од Кавадарци бара од кавадаречката локална самоуправа, бронзената фигура на златниот орел кој е симбол на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златниот орел да се премести од брегот на Тиквешко Езеро во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: