Заев–Јункер: ЕК ќе ја разгледа можноста за изземање на Македонија од антидампинг-мерките за увоз на челик и алуминум

15 копии

Премиерот Зоран Заев вчера телефонски разговараше со претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер. Разговорот, како што соопшти владината прес-служба, ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија ќе ја разгледа можноста за изземање на компаниите од Македонија од анти дампинг мерките за увоз на челик и алуминум. И за ова Претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 177 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 39 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев–Јункер: ЕК ќе ја разгледа можноста за изземање на Македонија од антидампинг-мерките за увоз на челик и алуминум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: