ВРЕМЕ: По зимата, доаѓа сонце во „лудата Марта“

ВРЕМЕ: По зимата, доаѓа сонце во „лудата Марта“ Зимата што деновиве повторно ни ја сервираше „лудата Марта“, најверојатно ќе остане зад нас, бидејќи од денска , па во наредните денови , Македонија повторно ќе ја облее сонце. Времето денеска, според синоптичарите, ќе биде сончево, со мала облачност, а ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури во земјата денеска ќе се движат меѓу 12 и 16 стпени. Четврток и петок , според прогнозата, ќе бидат полни со сонце и температури што ќе се искачат дури до 19-от степен.
| | веќе видена | слични

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 289 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 268 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕ: По зимата, доаѓа сонце во „лудата Марта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: