Vray elite - Како да креирате тревни површини во 3D Max (видео)

Vray elite - Како да креирате тревни површини во 3D Max (видео) Корисен видео туториал во кој можете да ги совладате техниките за изработка на реалистични тревни површини со помош на Vray fur.
| | веќе видена | слични

Останато

Претставничкиот дом на САД денеска гласаше со цел да го спречи претседателот Доналд Трамп да почне војна со Иран, освен во случај на самоодбрана. Според ...
сите 213 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 175 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Vray elite - Како да креирате тревни површини во 3D Max (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: