Возило со бела боја најлесно се препродава

Кога се купува возила често се размислува и за негово продавање после неколку години, па купувачите обично се решаваат за автомобил што подобро „оди“ на старо. Но не ретко и бојата е причина за купување на возило на старо, а според експертите најчестат боја е белата. Според некои истражувања, возилата со бела боја се за пет отсто поскапи во однос на пазарите. На второ место се автомобилите со темно сина боја, потоа следуваат бордо и зелена. Кај спортските возила најпопуларна зе жолтата боја и розевата, но на големите пазари каде се нудат возила тоа многу не влијае кај купувачите кои сепак се водат според сопствените убедувања за изгледот Но, експертите советуваат при купување на возило да се бара помалку популарна боја со цел да се заштеди
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 72 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возило со бела боја најлесно се препродава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: