Волвс спасија пораз во 95.минута

Екипата на Вулверхемптон одигра 1-1 против Њукасл во Премиер лигата. Гостите беа на прагот на значајна победа откако обезбедија водство преку Хејден во 56м. И кога се очекуваше крај на мечот Боли влета пред голманот Дубравка и во 95м обезбеди израмнување.
| | веќе видена | слични

Њукасл испушти значајна победа на вчерашниот меч со Ватфорд откако прими гол во 95-та минута од мечот, откако Боли ја спроведе топката во мрежата по еден сомнителен дуел со голманот Мартин Дубравка. Гостите имаа водство од 1:0, но судијата не виде прекршок во дадената ситуација во последните моменти, па така Ватфорд освои бод, а Њукасл остана со кратки раце во моменти кога се наоѓа блиску до опасната зона. Ова посебно го разлути искусниот Рафаел Бенитез, кој по средбата истакна дека се уште не ги разбира критериумите во Англија, без разлика на тоа што веќе долги години е дел од Премиер лигата. – Воопшто не ми се допадна како заврши мечот. Голманот мора да има протекции во такви ситуации. Тука сум веќе со години, но се уште не можам да најдам објаснување за вакви работи. Во Англија не ги разбираат правилата на фудбалот. Може да кажеме многу работи и да се објаснуваме со денови, но ништо нема да се промени. Пред овој дуел, имаше прекршок над Алмирон, но во Англија фудаблските правила се посебни, – разочарано ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Њукасл, Рафа Бенитез, не можеше да ја сокрие лутината кон судиите по ремито со Вулверхемптон. Њукасл поведе во 56. минута со голот на Хејден, а Вулверхемптон израмни во судиското продолжение, поточно во 95.минута. Да триумфираше Њукасл на овој меч ќе излезеше од зоната за испаѓање, а Бенитез смета дека стрелецот на голот за противникот претходно направил прекршок. „Во Англија не ги разбираат правилата. Можам да кажам уште многу работи, но сигурен сум дека тоа ништо нема да промени. Судиите мора да знаат дека во една таква ситуација мора да го заштитат голманот. Знам дека во Англија луѓето мислат дека голманите мора да се поцврсти, но не може да се минува границата на напад врз нив“ – вели Бенитез.
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 244 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Факти на денот: Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот. ЈО молчи и не отвора постапка против Заев за ...
сите 270 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 175 | | | веќе видена

Се повеќе европски земји информираат за нови потврдени случаи со коронавирусот. Хрватска утринава соопшти за уште еден, втор пациент инфициран со смртоносниот ...
сите 606 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека пациентка има коронавирус. Таа е позитивна, се потврдило по тестирањето. Жената е сместена во оддел на ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волвс спасија пораз во 95.минута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: