Во следната епизода на „Величенствениот“ ќе гледате:

Откако Хурем дознава за Фирузе ситуацијата во харемот се менува – Махидевран и Мустафа заминуваат за Маниса, Хатиџе најпосле се решава да зборува со Ибрахим, а Фирузе повеќе не мора да крие дека е преместена во одајата на миленичките на султанот. После неколку денови, Хатиџе му открива на Ибрахим зошто не сака да се разведе од него. Хатиче откри дека подобро би се развела и животот би го посветила на своите деца. Ибрахим ќе се обиде со симпатичен поклон да го привлече вниманието на Хатиџе и ќе се понадева дека таа ќе му ја прости измамата. Хатиџе за да и се заблагодари на Нигар за тоа што ја уби Ѓулшах одлучува да и го поштеди животот, а со тоа Нигер станува дел од планот со кој ќе ја уништат Хурем…Несвесна од сето тоа што се случува во харемот Михримах султан бара совет од Фирузе. Хурем неможе да поднесе сите во харемот толку многу да ја сакаат и почитуваат Фирузе, а особено султанот. Афифе хатун и дава совети на Фирузе за тоа како таа подолго да остане во харемот. Соведите на Афифе хатун се дека за да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов соопшти дека се злоупотребува Претседателот на Република Македонија и ги негира изнесените наводи во службената белешка ...
сите 311 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 250 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 77 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 470 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во следната епизода на „Величенствениот“ ќе гледате:

Од:
До кого (е-маил):
Порака: