МКД Инфо

Како што неодамна најави, Жељко Јоксимовиќ вчера премиерно го претстави новиот сингл насловен „Лудак као ја“.Леонтина Вукомановиќ поранешната девојка е автор на музиката и текстот. Видео записот за оваа песна го изработи Дејан Миличевиќ, снимeн е во студиото на ТВ Пинк.Click here to view the video on YouTube.
сите 2 | | | веќе видена

Пеачката Цеца од денес има 600 000 фанови на социјалната мрежа Фејсбук.Со овој рекорд официјалната фан страница на пеачката има најголем број лајкови во Србија. На второ место кога се во прашање пеачите е страницата на Жељко Јоксимовиќ кој има 351.000 лајкови.
сите 7 | | | веќе видена

Сега кога сте веќе во среќна врска со вашиот партнер, постојат неколку фејсбук правила што треба да се следат, за да бидете сигурни дека работите ќе останат во најдобар ред. Ова се неколку работи што НЕ треба да ги правите на фејсбук доколку сте во врска.Kриете работи од вашиот партнер.Ако не сакате вашиот партнер да види со кого чатувате на фејсбук, тоа не е добар знак, фејсбукот не треба да ви биде тајното прибежиште од вашата врска.Да бидете пријатели со некоја личност од спротивниот пол, а тоа му смета и го прави несигурен вашиот партнер.Доколку на вашиот партнер му смета тоа што вие ја лајкнувате фотографијата од вашиот бивш/а, или пак разговарате на чет со вашиот секси згоден/а колега од работа, почитувајте ги неговите/нејзините желби. Или пак доколку ги немате во пријатели вашите поранешни партнери, не ги додавајте, тоа само може да придонесе до караници и несакани последици. Почитувајте ја вашата врска.Чување на стари фотографии со поранешните партнери.Иако можеби не би отвориле да ги гледате ...
сите 4 | | | веќе видена

Како голема љубеничка на тетоважите, Шерил Кол се покажа доста храбра со овој потег! Иако на нејзиното тело има дури 19 тетоважи, таа на нејзиниот прв концерт од турнејата, по обединувањето со “Girls Aloud”, на публиката во Њукасл и ја покажа нејзината нова огромна тетоважа. Две големи црвени рози, на долниот дел од нејзиниот грб, вака изгледа нејзината нова тетоважа, Шерил Кол трпела болка дури 15 часа, “Беше премногу болно, но мислам дека со тетоважите веќе завршив. Немаше некоја посебна причина поради оваа тетоважа, едноставно ми се допаѓаше дизајнот, за да се заврши оваа тетоважа беа потребни 15 часа” – изјави Шерил.Со големи црвени ангелски крилја на нејзиниот грб, и со својата нова тетоважа, Шерил гордо се претстави на публиката во Њукасл!
сите 2 | | | веќе видена

Кралицата на мексиканските теленовели Вероника Кастро деновиве одби четиригодишна понуда од Телевисија Астро вредна 7 милиони долари. Актерката пред некој ден беше на состанок со продуцентите од тв куќата кој и понудиле месечна плата до 150.000 долари, а за возврат да сними неколку теленовели. Но Вероника без размислување ја одби понудата зошто не сакаше да си ги расипе односите со Телевиса.
сите 35 | | | веќе видена

Откако Хурем дознава за Фирузе ситуацијата во харемот се менува – Махидевран и Мустафа заминуваат за Маниса, Хатиџе најпосле се решава да зборува со Ибрахим, а Фирузе повеќе не мора да крие дека е преместена во одајата на миленичките на султанот. После неколку денови, Хатиџе му открива на Ибрахим зошто не сака да се разведе од него. Хатиче откри дека подобро би се развела и животот би го посветила на своите деца. Ибрахим ќе се обиде со симпатичен поклон да го привлече вниманието на Хатиџе и ќе се понадева дека таа ќе му ја прости измамата. Хатиџе за да и се заблагодари на Нигар за тоа што ја уби Ѓулшах одлучува да и го поштеди животот, а со тоа Нигер станува дел од планот со кој ќе ја уништат Хурем…Несвесна од сето тоа што се случува во харемот Михримах султан бара совет од Фирузе. Хурем неможе да поднесе сите во харемот толку многу да ја сакаат и почитуваат Фирузе, а особено султанот. Афифе хатун и дава совети на Фирузе за тоа како таа подолго да остане во харемот. Соведите на Афифе хатун се дека за да ...
| | веќе видена

Египјанецот кого жената го затекна во кревет со друга жена се здоби со лесни повреди зошто неговата бесна сопруга го фрлила низ прозор. Египјанецот завршил во болнца со лесни телесни повреди откако неговата сопруга го фрлила од втори спрат. Соседите кога го виделе како лежи на тротоарот повикале полиција и брза помош. Полицијата веднаш ја приведе неговата сопруга која изјави дека „малку“ ги изгубила нервите. Повредениот маж изјави дека нема да ја тужи својата супруга туку ќе се обиде да побара да му прости.
| | веќе видена

Жените во текот на еден ден кажуваат до 20.000 зборови, а мажите во текот на денот во просек до 7.000 илјади зборови. Научниците велат дека за зголемената „дрдорливотс“ на жените е вишокот на протеини „Foxp2“ во мозокот. Научниците дознале дека жените имаат голем број на јазични протеини, а и заради тоа тие научуваат да зборувата порано од машките и во текот на денот трошат над 13.000 зборови повеќе од мажите.
сите 5 | | | веќе видена

Како што најавивме синоќа – Северина го промовираше спотот за песната „Добредојде во клубот“.Пред еден месец беше промовирана песната „Узбуна“ а сега е време за една балада. Погледнете го спотот и кажете ни дали ви се допаѓа.Click here to view the video on YouTube.
сите 6 | | | веќе видена

Вишиот суд во Белград денес познатиот ракометар Владимир Мандиќ го ослободи од оптужба за обид за убиство на Дејан Марковиќ. Судот заклучи дека нема докази за тоа што го тврди спротивната странка. „На крајот правдата е задоволена. Се надевам дека сега ќе се избрише лагата која се наметна врз моето име.“ – Изјави Владимир.
| | веќе видена

Пред да настапи на својот концерт во Крагујевац, Аца Лукас мораше да прими три шишиња инфузија. Аца Лукас е болен, но бидејќи работата не треба да чека тој синоќа им пееше на над 6 000 луѓе. Аца имаше температура 39,7 но и покрај високата температура со голем број на инекции успеа да се доведе до норамала за да може да ја задоволи публиката. „Бидејќи се беше распродадено не сакав да го откажувам концертот и да враќам карти. Болен сум но сепак дојдов. Кажав дека нема да го откажам концертот па макар и од кревет да требаше да пеам.“ – Изјави Аца Лукас.
| | веќе видена

Поради здебелувањето на Мерјем Узерли – Султанката Хурем, во текот на празниците беше одложено снимањето на новите епизоди на турската мегахит серија „Сулејман Величествениот“. Но, Хурем со диета која самата ја осмисли успеа да ослабне 8 килограми.Актерка додека престојувала во Германија во текот на зимските празници се опуштила во јадењето и наталожила вишок килограми. Бидејќи Хурем се поправи таа морала да плати пенали во износ од 20.000 евра бидејќи поради нејзината нова тежина било одложено снимањето на новите продолженија на третата сезона на серијата која ја следат над 50 држави во целиот светот.Но, во новите епизоди во која е претворена во средовечна госпоѓа, актерката покажала дека успеала да ги симне наталожените килограми. Хурем смислила диета со која за 2 месеци ослабнала 8 килограми. „Тоа е добра диета бидејќи нема откажувања, само треба да бидете дисциплинирани и да застанете кога ви е најслатко. Можам да јадам и тестенини и слатко, но во ограничени количини“ – открила Мерјем која последните две ...
сите 4 | | | веќе видена

Жерард Пике вели дека Барселона мора да одигра многу подобро во реванш натпреварот доколку сака да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите.Барселона одигра лош натпревар на Сан Сиро и загуби со 2-0 од Милан во првиот 1/8 финален дуел.Пике вели дека нема оправдување за лошата игра, знае дека тие мора да бидат на многу повисоко ниво на Камп Ноу за да обезбедат пласман во следната рунда.„Јасно е дека мораме да го добиеме реванш натпреварот. Мора да се подобри и да научиме од овој пораз” – вели Пике.„Ќе гледаме да одговориме и да создадеме уште една магична ноќ на Камп Ноу”.„Резултатот е навистина лош. Игравме лошо и нема никакво оправдување за поразот”.„Кога го постигнаа првиот гол, ја загубивме контролата. Сан Сиро е тешко место за играње, Милан е клуб со голема историја”.
сите 2 | | | веќе видена

Екипата на Милан вечерва со 2-0 славеше над екипата на Барселона на Сан Сиро. Херои на Росоњерите вечерва беа Боатенг и Мунтари.Милан 2-0 БарселонаЕкипата на Милан го започна натпреварот на Сан Сиро доста претпазливо, обично сите фудбалери на Милан беа во длабока одбрана, но често се случуваше да направат брза транзиција што резултираше со неколку полу-шанси. Во 15 минута Боатенг го пронајде Ел Шарави по левата страна, но Ел Шарави направи чекор повеќе, па капитенот Пујол без проблем ја исфрли топката во корнер. По изведениот корнер, Боатенг ја прифати топката во шеснаесетникот, шутираше кон голот на Валдес, но топката помина покрај голот.Во продолжение на првото полувреме немаше многу возбудувања, Милан и натаму продолжи со дефанзивна игра, додека Барселона во свој стил, со популарната тики-така се обидуваше да стигне до голот на Милан. По едно анемично прво полувреме, Милан успеа да го издржи притисокот на Барселона, па мрежите мируваа по првиот дел.57. минута гол за Милан. По една одбиена топка во ...
сите 8 | | | веќе видена

Легендарниот актер Бата Живојиновиќ после два месеци поиминати во бања, лечењто го продолжува дома. „Бата дома дојде минатиот петок и е во добра здраствена, психичка и физичка состојба“- изјави сопругата на Бато, Лула. Бата има преживеано три мозочни удари од почетокор на јули 2012. Во 2006 имаше и еден срцев удар, боледуваше и од гангрена која ја излечи на Куба пред три години.
| | веќе видена

После недели поминати во монтажа и копродукција синоќа беше промовиран спотот за песната Обади ми се (Побарај ме). Премиерно на мкдинфо погледнете го спотот на Андреа и Цвија.Click here to view the video on YouTube.
| | веќе видена

Легендарниот актер Хоакин Кордеро почина на 89 години. Актерот починал синоќа во сон, тој живееше во Мексико Сити. Хоакин има долга кариера позади себе, има одиграно над 170 улоги во разни серии и филмови. За нас е познат по своите улоги во сериите „Врела крв“, „Помеѓу љубовта и омразата“, „Ти си мојата судбина“ и многу други…
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Гоца Тржан полека се враќа на старата килажа. На фотографиите кој ги стави на својот твитер профил можеме да видиме дека таа не е во својот фазон. Настапите повторно и се одлични но изгледа дека таа си даде малку одмор.
сите 2 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ познат е како голем љубител на тетоважите, на фејсбук се пофали дека повторно има нова тетоважа на своето тело. Овој пат ѕвездата на „Гранд“ се истетовирал на рака. Дарко ја истетовирал буквата Д почетното име од неговата поранешна девојка Драгана, која како што знаеме ја остави заради тоа што беше многу љубоморна.Дали ова значи дека Драгана и Дарко се во фаза на смирување?
| | веќе видена

Популарната кафана во Белград „Стара песна“ организираше вечер во склоп на „Се за Ланета“ со што би се собрале сретства за операцијата која и е потребна на Милена Новаковиќ-Ланета. Меѓу првите се појави Мира Шкориќ со својот колега Милан Митровиќ и направија прекрасна атмосфера. Меѓу останатите вечерта беа присутни: Вања Удивичиќ, Гордана Радиќ, Филип Митровиќ, Марко Живиќ и многу други. Оваа акција „Се а Ланета“ ќе продолжи и понатаму се додека не се соберат потребните сретства.
| | веќе видена

next