Весна Змијанац одбила да излезе на сцена пред неколку луѓе, после драмата откачила: “Ова е од инает“ (видео)

Весна Змијанац требала да настапи на фестивалот Влез, меѓутоа таа одбила да настапи.Сцената на која било предвидено да пее Весна немала скоро никаква ...
| | веќе видена | слични

Но, и новинарите се соочија со непријатност. Покрај што не им беа овозможени услови за работа, најбрутално беа избркани од зградата каде се одвиваше дебатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 890 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 343 | | | веќе видена

Утре во 9:00 часот на моја иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе остварам средба со Вилма Русковска. Целта на ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Весна Змијанац одбила да излезе на сцена пред неколку луѓе, после драмата откачила: “Ова е од инает“ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: