Вестбрук трет во историјата на НБА во категоријата „трипл-дабл“


8 копии
5 копии

Во дербито од синоќешната програма на НБА лигата тимот на Денвер Нагетс стигна до победа на гостински терен против тимот со најдобар скор во досегашниот дел од ...
| | веќе видена | слични

Никола Јокиќ имаше импресивен трипл-дабл за Денвер нагетс во победата против Торонто од 106:103, а мечот го заврши со 23 поени, 11 скокови и 15 асистенции. Дел ...
| | веќе видена | слични

Во изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни седум натпревари. После два порази во низа, актуелниот шампион Голден Стејт славеше гостинска победа против ...
| | веќе видена | слични

Голден Стејт Вориорс се соочува со сериозни проблеми откако го забележа четвртиот пораз по ред, од Оклахома Сити Тандерс со 95-123 и тоа на домашен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 240 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 113 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 67 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 56 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вестбрук трет во историјата на НБА во категоријата „трипл-дабл“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: