„Но пасаран”: Судските предмети за исклучените од парно греење завршуваат во рацете на едни те исти судии


Судските предмети за исклучените од парно греење завршуваат во рацете на едни те исти судии кои работат во корист на „Балкан енерџи груп“ - обвинуваат од „Но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните кои се уште не поднеле Барање за ослободување од паушалот кој го наплаќа БЕГ можат и понатаму да го сторат тоа како и досега, стои во соопштението на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

До Регулаторната комисија за енергетика биле доставени околу 1.300 барања од граѓани кои се исклучени од системот за парно греење. Најголем дел од барањата се ...
| | веќе видена | слични

Од доставените 1.300 барања од граѓани кои се исклучени од системот за парно греење, Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) досега донела позитивно решение ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 206 | | | веќе видена

Поранешниот советник на министерот за финансии во заминување, Бранимир Јовановиќ, на Фејсбук ја коментира метлата на Тевдовски. Во предлогот што вчера го ...
сите 12 | | | веќе видена

Кандидатот на владејачката партија Бинали Јилдирим го призна поразот и му честиташе на ново избраниот градоначалник Екрем Имамоглу. Кандидатот на главната ...
сите 98 | | | веќе видена

Во вечерашнава емисија, после напнато гласање на жирито, прогласени се победниците во четвртата сезона на талент шоу “Никогаш не е доцна“, кои за кусо време го ...
сите 14 | | | веќе видена

Мајорка направи епски пресврт и стана првиот тим во историјата кој по пораз од 2:0 се пласираше во Примера по одигрувањето на финалето на плеј-офот, откако ...
сите 16 | | | веќе видена

Горан Милевски, новоназначениот министер за локална самоуправа, нема дом на свое име и целиот недвижен имот што го пријавил во анкетниот лист е на неговите ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Но пасаран”: Судските предмети за исклучените од парно греење завршуваат во рацете на едни те исти судии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: