Ватерполистите имаат најторзо!

Македонската ватерполо репрезентација со голема цел, а тоа е да учествуваат на европскиот шампионат кој ќе се одржи в година. Со оглед дека е лето па оправдано е да се одморат. Нашата екипа во Охрид налета на репрезентативецот Стефан Лошковски. Го запрашавме дали е често во Охрид? „Често, секоја година сме тука, барем по 20 дена со другарите сме во Охрид“. Стефан тренира ватерполо повеќе од 11 години, а веќе 4 години е член на македонската ватерполо репрезентација. Бидејќи мојата кондиција за пливање е две замавнувања со две минути одмор, ме интересираше дали е тежок спорт? „Со оглед дека водата не е природна средина на човекот, многу е тешко, мора секој ден да се тренира за да се стекне тој контакт што го имаме со водата“. Покрај тоа што е ватерполист може да се пофали и со тоа дека се пријави за мистер на Македонија. „Јас цело време се занимавам со ватерполото и сакав да пробам како ќе успеам во друг сегмент, во друго натпреварување и затоа се пријавив“. И после не баш долго дебатирање и убедување со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 491 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ватерполистите имаат најторзо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: