УТРИНСКИ ФОКУС: Шамар за „Скопски пазар“, Силк Роуд со двоцифрен раст на добивката

Ова утро во фокусот на Фактор е економијата. Издвојуваме неколку теми ... *Силк роуд прави постепен продор на пазарот и бележи раст во повеќе сегменти од ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за електронски комуникации планирала 10 милиони евра како расходи во 2018-та, но потрошила само 284 милиони денари. Тоа е само 47,25 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Караницата околу порцијата јастог во кревет го чинела Асанж азил во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде тој мина цели 7 години избегнувајќи испорачување во ...
сите 466 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск ги информираше европските пратеници за ситуацијата со брегзит по минатонеделниот самит на кој лидерите одобрија ...
сите 192 | | | веќе видена

Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус, рече пред битолчани претседателскиот кандидат Блерим Река и повика на 21 април ...
сите 163 | | | веќе видена

Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, дневната температура ќе се движи  од 9  до ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Шамар за „Скопски пазар“, Силк Роуд со двоцифрен раст на добивката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: