Дивите свињи избркани од нивите во штипско со омекнувач за алишта

За да се заштитат од дивите свињи кои во изминатиот период им ги пустошеле нивите, жителите на штипското село Лакавица и на останатите места во овој крај се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако не победи кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски, спремен сум да разговарам со опозицијата за предвремени парламентарни избори, рече Зоран ...
сите 242 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 176 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дивите свињи избркани од нивите во штипско со омекнувач за алишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: