Анима Мунди: Трујач на животни сее страв во Ново Лисиче

2 копии

Анима Мунди: Трујач на животни сее страв во Ново Лисиче Анима Мунди соопшти денеска дека трујач на животни не запира да убива и сее страв во Ново Лисиче. Жртви се мачки и мало кутре, старо 2 месеци. Кај зградите на АСНОМ 2 и АСНОМ 4, се наведува во соопштението на Анима Мунди, биле извршени повеќе од десетина труења во последните три месеци и убиени бројни мачки и кучиња. Отровот се фрла зачестено, речиси секоја недела. Организацијата за заштита на животните предупредува на фактот дека отруената храна се поставува до и во контејнерите, каде секојдневно доаѓаат питачи кои собираат храна и фрлени работи и тие луѓе се во сериозна и континуирана живота опасност. Анима Мунди наведува дека бројни граѓани ги пријавувааттруењата, доставуваат фотографии и изјави, исплашени за животите на нивните миленици , но и за општата безбедност. Посочуваат дека во тие згради има многу деца, кои се грижат и ги сакаат локалните кутриња и мачки – сите вакцинирани, стерилизирани. Во еден од случаите на затруено животно, мали ...
| | веќе видена | слични

Анима Мунди соопшти денеска дека трујач на животни не запира да убива и сее страв во Ново Лисиче. Жртви се мачки и мало кутре, старо 2 месеци. Кај зградите на АСНОМ 2 и АСНОМ 4, се наведува во соопштението на Анима Мунди, биле извршени повеќе од десетина труења во последните три месеци и убиени бројни мачки и кучиња. Отровот се фрла зачестено, речиси секоја недела. Организацијата за заштита на животните предупредува на фактот дека отруената храна се поставува до и во контејнерите, каде секојдневно доаѓаат питачи кои собираат храна и фрлени работи и тие луѓе се во сериозна и континуирана живота опасност. Анима Мунди наведува дека бројни граѓани ги пријавуваат труењата, доставуваат фотографии и изјави, исплашени за животите на нивните миленици , но и за општата безбедност. Посочуваат дека во тие згради има многу деца, кои се грижат и ги сакаат локалните кутриња и мачки сите вакцинирани, стерилизирани. Во еден од случаите на затруено животно, мали деца биле сведоци на ужасите и маките на затруено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 808 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 80 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 109 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анима Мунди: Трујач на животни сее страв во Ново Лисиче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: