“The Vow” - најдобра премиера оваа година

За прв пат по божиќниот викенд од 2008 година во САД, четири филмови успеаа да заработат повеќе од 20 милиони долари на премиерата, што ќе рече дека во споредба со истиот период минатата година, биле продадени 30% повеќе кино билети. Сепак, шампион овој викенд е романтичната драма “The Vow” со Чанинг Татум и Рејчел МекАдамс, кои собраа импресивни 41,7 милиони долари на премиерата. Очигледно е дека Американките се наоѓаат во големо „предвалентиновско“ расположение, бидејќи според ЛА Тајмс неверојатни 72% од публиката на “The Vow” биле жени. Инаку, продуцентите Screen Gems (во сопственост на Сони) заедно со Spyglass Entertainment вложија „само“ 30 милиони во филмот. Малку зад нив беше “The Safe House” со Дензел Вашингтон во главната улога, кој заработи 39.3 милиони$, што е втора најдобра премиера за актерот по “American Gangster” од 2007 година. Според CinemaScore 72% од публиката изјавиле дека токму Дензел Вашингтон е причината поради која купиле билет. Инаку, Јуниверзал во филмот во кој настапува и Рајан ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 306 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 292 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“The Vow” - најдобра премиера оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: