Тато Метју крадел од Бијонсе

Зошто Бијонсе пред два месеца му даден отказ на тато Метју, човекот кој ја менаџираше нејзината кариера буквално од моментот кога идната дива ја земала четката за коса и за прв пат пред огледалото се преправала дека е пејачка? Изгледа малку неблагодарно, нели? Но ако има вистина во гласините дека тато крадел од ќерка си - и не баш. „Метју присвоил голема сума на пари од нејзината последна светска турнеја, а компанијата „Live Nation“ ја предупредила Бијонсе дека нејзиниот татко прави малверзации. - Наводно - таа ја проверила документацијата и сфатила дека навистина Метју ја користел својата позиција на менаџер за да присвои пари кои не му припаѓале. Тогаш, по договор сосопругот Џеј Зи - паднала одлуката тато да добие отказ“, сведочи извор близок до семејството. Досега, менаџерските сопсобности на Метју се покажаа како непогрешливи. Од својата ќерка направи ѕвезда - прво како дел од групата `Destiny Child` а потоа ја охрабри и на соло кариера. Сега е подготвен да докаже дека не крадел од ќерка си. Преку суд ...
| | веќе видена | слични

Во март оваа година, Бијонсе Ноулс стави крај на својот деловен однос со татко ѝ Метју, кој беше нејзин менаџер од самиот почеток на нејзината кариера. Пејачката тогаш изјави дека разделбата е „пријателска“, но светските медиуми пишуваат дека всушност татко ѝ крадел од неа. „Метју присвоил голема сума на пари од нејзината последна светска турнеја, а компанијата “Live Nation“ ја предупредила Бијонсе дека нејзиниот татко прави малверзации. Таа ја проверила документацијата и сфатила дека навистина татко и земал пари кои не му припаѓале нему и тогаш одлучила да го отпушти“, сведочи извор близок до семејството. Но, незадоволниот Ноулс поднесе тужба против организацијата Live Nation, која ја убедила Бијонсе дека татко ѝ ја поткраднувал, по што оваа компанија ја презеде организацијата на турнејата на убавата пејачка. Ноулс ги отфрла сите обвинувања од Live Nation, кои доведоа до професионално разминување со Бијонсе и најавува дека правдата ќе ја бара на суд.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тато Метју крадел од Бијонсе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: