Take That го токажаја првиот концерт поради Роби Вилијамс

Прв пат во 20 години е откажан концерт на групата Take That и тоа поради Роби Вилијамс. Роби добил отровање и поради тоа концеротот во Данска е откажан. “Навистина сме тажни што моравме да го откажиме концертот во Данска, ова ни е прват пат да откажиме концерт во нашата 20-годишна кариера. Навистина ни е жал.”стопи во званичото соопштение. Дечките од бендот мислеа дури и да настапат без Роби, но на крајот се откажаја од тоа.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Take That го токажаја првиот концерт поради Роби Вилијамс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: