Средствата од меѓународен базар за училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“

Собраните финансиски средства од годинашниот „Добротворен меѓународен базар, кој се одржа во саботата, во Градскиот трговски центар (ГТЦ), по повод 1Јуни - Меѓународниот ден за заштита на правата на детето (кој е прогласен за посебен ден на децата од страна на УНИЦЕФ во 1925 година, на Светската конференција за благосостојба на децата одржана во Женева, Швајцарија), ќе бидат употребени во хуманитарни цели за училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ од Скопје. Kако што информираат од Градот, кој беше главен покровител на базарот годинава, на оваа манифестација годинава, како и во минатите години, на повеќе од 20 штанда, дипломатските претставништва во Република Македонија и други меѓународни организации промовираат и продаваат производи и сувенири од своите земји. На годинашниот базар, чиј организатор е здружението „Добредојде – Macedonia Welcome Centre“, на штандови презентираа производи од нивната држава амбасадите од Албанија, Велика Британија, Kина, Хрватска, Франција, Унгарија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 691 | | | веќе видена

-Нека продолжи традицијата, младите да ја практикуваат, тие се тие што треба да ја градат државата, изјави Златановски. Тој верува дека ќе го следи ...
сите 322 | | | веќе видена

Јелена повторно се огласила од Кина, но Душко го нема на видик.Јавноста и понатаму бруи за аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Дгњен Врањеш. Мислењата се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средствата од меѓународен базар за училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: