Спорт - Докузовски се сели на клупата на Лукоил?

Актуелниот селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија, Марин Докузовски, е најсериозен кандидат за тренерската функција во тимот на Лукоил академик. Бугарскиот тим што долго време доминира во шампионатот на нашиот источен сосед летово се раздели од Јовица Арсиќ, а челниците на клубот се убедени дека токму Докузовски е вистинскиот човек за нов стратег на тимот. Искусниот стручњак беше прв тренер на Лукоил во периодот од 2005 до 2007 година кога успеа да му ги донесе на овој тим титулите во домашното првенство и во националниот куп. Иако потоа си замина од Софија, Докузовски останал во одлични односи со управата на Лукоил, па логично е што челниците на бугарскиот гигант инсистираат токму македонскиот селектор да биде нов тренер на нивниот тим. Македонскиот кормилар не беше достапен да даде коментар на тие информации. Сепак, во кошаркарските кулоари се шпекулира дека неговиот договор како селектор на „црвено-жолтите“ нема да биде продолжен по завршувањето на ЕП 2011, па логично е што Докузовски уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 56 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Докузовски се сели на клупата на Лукоил?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: