Славната глумица отворено проговори: `Привилегија е да се биде мајка, но сепак многу е тешко да се воспита дете`

Глумицата Кира Најтли стана мајка пред три години, а сега отворено проговори за мајчинството истакнувајќи дека е тешко да се биде мајка и да се воспита дете. Популарната британската глумица ја игра главната улога во филмот "Colette" кој е снимен според вистинска приказна за Французинката Сидоние Габриел Колеј која напишала роман кој подоцна станува бестселер. "Живееме во свет во кој доминираат мажите и чувствувам дека имам одговорност да помогнам во создавање на свет во кој жените и мажите ќе бидат еднакви", рекла Кира. По тој повод оваа 33 годишна глумица зборуваше за искуството со мајчинството истакнувајќи дека е привилегија да се биде мајка, но дека не е лесно да се порасне дете. "Сметам дека жените не се почитуваат доволно поради психичкиот и физичкиот маратон низ кој поминуваат кога ќе станат мајки. Доаѓам од земја во која мајките се прилично привилегирани. Имам поддршка од системот, градам кариера и можам да чувам дете, но сепак ми е тешко. Во ред е тоа да се каже, во ред е да се признае дека мајките ...
| | веќе видена | слични

Францускиот и американски глумец, 61-годишниот Кристофер Ламберт, има нова девојка која е 22 години помлада од него. Секс симболот вчера гостуваше на италијанското шоу на Барбара д Урсо, зборувајќи за својата нова љубов, и на изненадување на гледачите, таа е 22 години помлада од него. Имено, веќе неколку месеци Ламберт е во љубовна врска со италијанската глумица Камила Феранти. Кристофер Ламберт и Камила Феранти Ламберт беше во брак со Дајан Лејн со која се разведе во 1994 година, потоа се ожени со Џејмис Хафт со која се разведе во 2000-та година, по интензивната врска со Софи Марсо. Миленикот на жените сега е вљубен до „уши“ во Феранти, позната по серијата Докторката Џо. -Таа е великодушна личност, со големо срце, длабоко ме допира во душата и за мене тоа е најважно нешто“, објасни Ламберт. Меѓу различните подароци кои и ги подарил на Камила е и вереничкиот прстен. Веќе размислуваат за брак, додава Ламберт.
| | веќе видена | слични

Животот на славната глумица не бил како од бајките, но нејзината љубовна приказна е за врвен холивутски филм.Радмила Савиќевиќ важела за една од најдобрите глумици. Нејзината блистава кариера секогаш била во прв пла, за разлика од нејзиниот приватен живот, за кој многу малку се знае.Нејзиниот сопруг Божидар го запознала на корзо во Крушевац и многу се сакале. Тој поради неа ја сменил и професијата. Работел како забарски техничар, но под влијание на Радмола отишол во глума.Бил уметник за пример, а Рада често му приредувала љубоморни сцени. За тој дел од нејзиниот живот во книгата "Прва и последна" пишувала и новинарка на РТС Наташа Мијушковиќ, а Радмила и била вујна.- Знам колку се грижеше за него, бидејќи многу млад се разболе, го негуваше и опстојуваше над неговото здравје. Благодарение на неа Божо доживеа убави години. Се сеќавам кога ми раскажуваше како Рада ги сечела кулисите во театарот во Ниш бидејќи во тоа време била многу љубоморна. Тој беше популарен и згоден глумец, играле заедно во многу во многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 419 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 207 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 294 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славната глумица отворено проговори: `Привилегија е да се биде мајка, но сепак многу е тешко да се воспита дете`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: