Подготвени ли сте за третиот квиз на Porsche?!

Низ 20 едукативни квиз прашања и помошни линкови за одговор на истите, „Порше“ ве воведува во светот на своите најнови достигнувања и воедно ве поттикнува на заедничко дружење. Во третата фаза од квизот ќе бидат доделени следните подароци: 1 место – машки часовник Volkswagen 1 место – женски часовник Audi (за најдобро рангираната девојка (учесничка) во квизот) 2 место – 24 часа со новата Skoda Octavia 3 место – Маичка Skoda Octavia + Skoda Rapid брендирани производи За учество на квизот потребно е едноставно да се следи линкот тука, да се одговори на прашањата и да се повикаат што поголем број на ваши пријатели да ви се придружат во играта. https://www.facebook.com/PorscheMacedonia/app_552546108101022
| | веќе видена | слични

Во организација на велосипедскиот Клуб Енерџи – Скопје, националниот Парк Маврово и Општина Маврово – Ростуше, а подржано од Skoda, на 16 јуни ќе се одржи „Мавровски велoсипедски маратон”. За љубителите на природата и на велосипедизмот возењето низ пределите на Маврово е вистински празник, особено во овој период од годината. Skoda го поддржува велосипедизмот и во Македонија и интернационално. Оваа поддршка е дел од новата стратегија „GreenFuture” чија цел е производство на енергетски ефикасни возила и поефикасна употреба на ресурсите во рамки на компанијата, што индиректно придонесува кон зачувување на животната средина. Целокупното производство на Skoda до 2018 година ќе се преструктуира, што ќе доведе до 25% помала потрошувачка на енергија и вода, помала емисија на јаглерод диоксид и производство на делови кои во целост ќе се рециклираат. Новата Skoda Octavia која неодамна пристигна во Македонија има 19% пониска потрошувачка и емисија на издувни гасови во однос на предходникот што е пример за одлична ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 318 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 210 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвени ли сте за третиот квиз на Porsche?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: