Подготвени ли сте за третиот квиз на Porsche?!

Низ 20 едукативни квиз прашања и помошни линкови за одговор на истите, „Порше“ ве воведува во светот на своите најнови достигнувања и воедно ве поттикнува на заедничко дружење. Во третата фаза од квизот ќе бидат доделени следните подароци: 1 место – машки часовник Volkswagen 1 место – женски часовник Audi (за најдобро рангираната девојка (учесничка) во квизот) 2 место – 24 часа со новата Skoda Octavia 3 место – Маичка Skoda Octavia + Skoda Rapid брендирани производи За учество на квизот потребно е едноставно да се следи линкот тука, да се одговори на прашањата и да се повикаат што поголем број на ваши пријатели да ви се придружат во играта. https://www.facebook.com/PorscheMacedonia/app_552546108101022
| | веќе видена | слични

Во организација на велосипедскиот Клуб Енерџи – Скопје, националниот Парк Маврово и Општина Маврово – Ростуше, а подржано од Skoda, на 16 јуни ќе се одржи „Мавровски велoсипедски маратон”. За љубителите на природата и на велосипедизмот возењето низ пределите на Маврово е вистински празник, особено во овој период од годината. Skoda го поддржува велосипедизмот и во Македонија и интернационално. Оваа поддршка е дел од новата стратегија „GreenFuture” чија цел е производство на енергетски ефикасни возила и поефикасна употреба на ресурсите во рамки на компанијата, што индиректно придонесува кон зачувување на животната средина. Целокупното производство на Skoda до 2018 година ќе се преструктуира, што ќе доведе до 25% помала потрошувачка на енергија и вода, помала емисија на јаглерод диоксид и производство на делови кои во целост ќе се рециклираат. Новата Skoda Octavia која неодамна пристигна во Македонија има 19% пониска потрошувачка и емисија на издувни гасови во однос на предходникот што е пример за одлична ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 217 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвени ли сте за третиот квиз на Porsche?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: