Mini полека го открива дизајнот на новата генерација на Cooper претставена преку концептот Vision. Концептот Mini Vision светот ќе може да го допре дури на ...
сите 6 | | | веќе видена

Неодамна ја имавме првата можност на регионалната новинарска презентација да го испробаме најновиот произовод од гамата на Renault, моделот Captur кој е ...
сите 4 | | | веќе видена

Уште една автомобилска легенда се враќа на сцена. Станува збор за Ford Escort кој годинава како концепт скромно беше прикажан на салонот во Шангај и собра ...
сите 3 | | | веќе видена

Италијанскиот гумарски гигант Pirelli обелодени дека развил сосема нов тип на гуми кои ја намалуваат бучавата во внатрешноста на автомобилот за сериозни 50% и ...
| | веќе видена

Новата генерација на Mitsubishi Evo нема да се потпира на основата на Lancer туку ќе биде сосема нов автомобил кој ќе користи хибриден погон и со преку 500 ...
сите 2 | | | веќе видена

Honda официјално ја претстави третата по ред генерација на својот мал ван Jazz. Први зад волан седнуваат јапонците и затоа премиерата се случи на домашен терен ...
сите 3 | | | веќе видена

Обединувањето на луксуз и спортски перформанси во едно е специјалност која е резервирана за ретки автомобили, а меѓу најуспешните во оваа група се вбројува ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако BMW го претстави концептот Active Tourer кој е визија за идната Серија 1 GT , на Audi не му преостанува ништо друго освен да го следи примерот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Seat, во чест на 20 годишнината од отворањето на фабриката во Марторел на 20-тото издание на Фестивалот на брзината во Гудвуд ја претстави тркачката верзија на ...
| | веќе видена

Највозрасниот возач во Македонија на возраст од 90 години седна зад волан на чичка нов Mercedes. Станува збор за г-дин Трајан Јанакиевски кој од сега ќе вози ...
сите 7 | | | веќе видена

Следејќи го примерот на својата сестринска марка Citroen во предвечерјето на Фестивалот на брзината во Гудвуд ја открива спортската изведба на DS3 Cаbrio ...
| | веќе видена

Навистина убав јубилеј. Особено кога станува збор за автомобил чии тркала минале низ шест децении историја, со многу приказни и доживувања и сето тоа врзано за ...
| | веќе видена

Porsche веќе ја најави светската премиера на својот помал спортски теренец Macan за годинава на салонот во Франкфурт, а сега обзнанува дека неговите продажби ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако беше откриен во производните хали на Зинделфинген преку неколку шпијунски фотографии, Mercedes одлучи да открие дел од атрибутите на лутата изведба на ...
сите 3 | | | веќе видена

Британската компанија Bluebird Performance Engineering ги враќа спомените на ловецот на брзински рекорди од 1930-те години и сака наскоро на пазарот да испрати ...
| | веќе видена

Во само една година, откако стартуваа продажбите на новиот бестселер на Mitsubishi, Space Star , јапонскиот производител на своето конто успеа да забележи ...
| | веќе видена

next