Германија почна да го продава е-Голф

Германија почна да го продава е-Голф Во Германија започна да се продава електричната верзија на најпопуларното возило на Фолксваген, е-Голф, а основната цена изнесува близу 35.000 евра. Фолксваген овој модел на Голф, кој точно9 лини 34.900 евра, го опишува како најуспешен европски автомобил на сите времиња. Електричниот Голф е достапен со четири врати и мотор што развива 115 КС, со 270 Нм вртежен момент. Овој автомобил од 0 до 100 км/ч стигнува за 10,4 секунди. Во зависност од стилот на возење и условите на патот, е-Голфот има досег помеѓу 130 и 190 километри. Ова возило доаѓа со осумгодишна гаранција или 160.000 изминати километри за батерија од 24,2 квч. Фолксваген тврди дека трошоците за изминати 100 км изнесуваат 3,28 евра. Стандардната опрема на е-Голф вклучува греачи на ветробранските стакла Discover Pro радио и навигациски систем, кожен управувач, аеро-оптимизирани наплатки од легури, многу ЛЕД осветлување и оригинални ЛЕД дневни светла во облик на буквата С. Е-Голфот е опремен и со ...
| | веќе видена | слични

Интересна регистрација на Голф 2 во српскиот град Бор. Имено првите две букви од градот за регистрацијата се БО потоа сопственикот ги има познатите бројки за тајниот агент на МИ-6, 007 и ставил последни две букви НД.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Вечерва стартуваше 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Со црвен тепих и доделување на наградите на овогодинешните лауреати беше отворен фестивалот. ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија почна да го продава е-Голф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: