Анкета: Христијани во Западна Европа се понетолерантни кон имигранти и малцинства отколку атеистите

4 копии

Христијани во Западна Свропа се помалку склони да прифатат имигранти и нехристијани отколку нерелигиозни луѓе – покажува анкета спроведена во 15 држави. ...
| | веќе видена | слични

Подолгото спиење за време на викендите може да ги ублажи здравствените проблеми кои произлегуваат од недоволната количина на сон во работните денови, па дури и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 490 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: Христијани во Западна Европа се понетолерантни кон имигранти и малцинства отколку атеистите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: