Segway претстави електрични „ролерки“


Segway е компанија која стана „дефиниција“ за електрични превозни „направи“ наменети за еден човек. Тие го претставија својот прв производ во 2001 година кога можеби во тоа време се чинеше и до некаде чуден и производ којшто тешко дека масовно ќе се користи. Во денешно време производите од оваа компанија се користат најмногу од туристите кои го разгледуваат градот кој го посетуваат организирано користејќи ги познатите „возила“ од Segway. Ние лично најмногу Segway тури видовме во Прага, каде на секои 5 минути не одминуваше некоја група која се вози по градот. Од компанијата минатата недела го претставија својот најнов производ којшто овој пат е наменет повеќе за забава отколку досегашните производи, а може да се каже и дека е наменет повеќе за младите. Се работи за Segway Drift W1, електрични ролерки, односно ролерки се најблиската споредба што може да се направи. Овие електрични ролерки не се облекуваат како класичните, туку на нив се застанува како и на сите производи од компанијата. За што повеќе стабилно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која на почетокот на неделава си поднесе неотповиклива оставка, а неколку ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Segway претстави електрични „ролерки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: