Том Круз во трилерот по роман на Ли Чајлд

2 копии

Том Круз ќе ја игра главната улога во трилерот по романот „Еден истрел“ на Ли Чајлд, објавено е на сајтот "Dedlajn". Круз ќе го игра Џек Ричер, поранешен полицаец опседнат снајперист осомничен за пет неповрзани убиства. За филмот „Еден истрел“ се верува дека би можел да лансира серија која би била работена по четиринаесетте романи на Чајлд чиј главен јунак е Џек Ричер. Филмот ќе го режира Кристофер Маквори, со кој холивудскиот глумец соработуваше на остварувањата „Чудовиштето од Фиренца“ и „Операција Валкира“ за кој Маквори пишуваше сценарија. Маквори доби Оскар за сценарио за „Дежурни виновници“, а ги напиша и „Турист“, „Невозможна мисија“ и „Волверин“.
| | веќе видена | слични

Круз ќе го игра Џек Ричер, поранешен полицаец - опседнат снајперист осомничен за пет неповрзани убиства. За филмот „One Shot“ се верува дека би можел да лансира серија која би била работена по четиринаесетте романи на Чајлд чиј главен јунак е Џек Ричер. Филмот ќе го режира Кристофер Мeквaри, со кој холивудскиот актер соработуваше на „Valkyrie“, филм за кој Мeквари напиша сценарио. Меквари доби Оскар за сценарио за „The Usual Suspects “, а ги напиша и „The Tourist“, „Mission: Impossible - Ghost Protocol“ (2011) и „The Wolverine“ (2012).
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Том Круз во трилерот по роман на Ли Чајлд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: