Хабиб не сакаше да се слика со фан на Барса се додека тој не кажа: „Хала Мадрид“ (ВИДЕО)


УФЦ ѕвездата Хабиб Нурмагомедов имаше интересна ситуација со дете фан на Барселона, борецот го услови малиот да каже „Хала Мадрид“ за да се слика со него. ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на боречките вештини го видоа вториот најбрз нокаут во историјата на УФЦ во тешка категорија. Суринамецот Жаиржињо Розенструик до осмата победа во ...
| | веќе видена | слични

„Рускиот чекан“ Артјом Лобов го победи поранешниот боксерски шампион Поли Малињаџи во лута борба во бокс без ракавици во Темпа, САД во саботата навечер. Лобов ...
| | веќе видена | слични

Руската УФЦ мега-ѕвезда, Хабиб Нурмагомедов ја откри својата емоција кога почувствувал дека го победил Конор Мекгрегор во контроверзниот меч за титула во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2016 година седнавме и се договoривме дека сме различни по многу основи, етничка припадност, верска припадност, професија, по многу други работи, ама имаме ...
сите 633 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 26 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 93 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 334 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 298 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хабиб не сакаше да се слика со фан на Барса се додека тој не кажа: „Хала Мадрид“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: